Bakan Yardımcısı Akman, AB Nehir Havzaları Yönetim Planlarının Hazırlanması Projesi Açılış Toplantısına Katılım Sağladı Haberler > HABERLER03.02.2015     
Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin Akman, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından, 3 Şubat 2015 tarihinde Ankara Wyndham Otel’de düzenlenen AB Nehir Havzaları Yönetim Planlarının Hazırlanması Projesi Açılış Toplantısına katılım sağladı.
Resmi olarak 29.12.2014 tarihinde başlayan “Havza Koruma Eylem Planlarının Nehir Havza Yönetim Planlarına Dönüştürülmesi için Teknik Yardım Projesi”nin açılışı 3 Şubat 2015 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun himayelerinde gerçekleşti.
Avrupa Birliği hibesiyle finanse edilen 7.840.000 Avro bütçeli proje 3 yıl sürecek ve proje kapsamında Meriç-Ergene, Konya, Susurluk ve Büyük Menderes havzalarında “Havza Yönetim Planları” hazırlanacak.

Açılış toplantısında Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin Akman, Müsteşar Prof. Dr. Lütfi Akca, Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonundan Maslahatgüzar Bela Szombati, İspanya Büyükelçisi Rafael Mendıvıl Peydro, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı Emine Döğer, Avrupa Birliği Bakanlığı Sektörel Politikalar Başkanı Aylin Çağlayan Özcan, Su Yönetimi Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, TRAGSATEC Direktörü Francisco Baratech ve Bakanlık üst düzey yöneticileri ile kamu kurum/kuruluşları temsilcileri hazır bulundu.Açılış konuşmalarının ardından, Prof. Dr. Veysel Eroğlu , Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin Akman ve Müsteşar Prof. Dr. Lütfi Akca ile birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

  
-->