Bakan Yardımcısı Akman, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndaki görevine veda etti Haberler > HABERLER10.02.2015     
Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin Akman, 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak Genel Seçimler nedeniyle 10 Şubat 2015 itibariyle görevinden istifa ederek, Bakanlıktan ayrıldı.
5 Mart 2012 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na atanan Akman, yaklaşık 3 yıldır bu görevi sürdürmekteydi.
Bakan Yardımcısı Akman’ın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan ayrılışı sırasında Bakanlık üst düzey yöneticileri ve Bakanlık çalışanları hazır bulundu.


Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin Akman, ayrılmadan önce tüm Bakanlık personeline bir veda mesajı gönderdi.

Duygusal anların yaşandığı veda merasimi sonrasında Bakan Yardımcısı Akman, yeni ofisine uğurlandı.


Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin Akman’ın veda mesajı şöyle:
Bakanlığımızın Değerli Mensupları,
Yaklaşık üç yıldır hizmet etmekten büyük gurur duyduğum Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcılığı görevimden 10/02/2015 tarihinde istifaen ayrılıyorum.
Bu süre içerisinde müşehade ettiğim en güzel husus; Bakanlığımızca Ülkemizin geleceğine ilişkin büyük icraatlar hayata geçirilmesi ve bu başarılı hizmetlerin artarak devam etmesidir. İşte bu çalışmalar ve sizlerle yaşanılan hatıralar geleceğe miras bırakılacak en büyük değerler olacaktır.
Kırk yılı geçkin çalışma hayatımda en fazla haz duyduğum husus, karşılıklı güven, sevgi, saygı ve kardeşlik duygusu ile hakkaniyet ölçülerine riayet rehberim olmuştur. Bu güzellikleri üç yıllık sürede sizlerle yaşamak da bana güç vermiştir.
Sizleri tanımak ve birlikte çalışmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Tüm mensuplarımızı teker teker ziyaret ederek vedalaşmak isterdim; ancak büyük bir kuruluş olan Bakanlığımızda bunu gerçekleştirmenin güçlüğünü ifade etmeliyim.
Çalıştığım süre içinde desteklerini gördüğüm, varlıklarından onur duyduğum başta Sayın Bakanımız olmak üzere bugün aramızda olmayan büyüklerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve halen görevde olan Müsteşarımızdan memurlarımız ve işçilerimize kadar tüm mensuplarımıza teşekkür ediyor sağlıklı, başarılı ve yuvalarında mutlu bir ömür diliyorum.
En derin saygılarımı sunuyorum.
  
-->