Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin Akman Çankırı’da 5 Tesisin Temelini Attı 8 Tesisin Açılışını Gerçekleştirdi Haberler > HABERLER06.11.2014     
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin Akman ve beraberindekiler, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenen toplu temel atma ve açılış merasimine iştirak etti. Prof. Dr. Eroğlu 5 tesisin temelinin atıldığı, 8 tesisin de açılışının gerçekleştirildiği merasimde olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Programda; Çerkeş Şeyhdoğan Köyü Eymir Mahallesi, Ilgaz Aşağı Dere Köyü, Kurşunlu Hacımuslu ve Yapraklı Yukarıöz Beldeleri, Kurşunlu Eskiahır Köyü’nün taşkın koruma tesisleri ile Yapraklı Göleti Yükseltilmesi ve Sulaması ve Açıçay Islah tesisleri ile Kadınçayırı Tabiat Parkı’nın açılışları yapıldı.

Ayrıca sulama amaçlı Eldivan Ekinne Göleti, Orta Kalfat Göleti, Korgun Demirçevre Göleti ile Çankırı Merkez ve Atkaracalar ilçesi taşkın koruma tesislerinin temeli atıldı.
Açılış merasiminde bir konuşma yapan Prof. Dr. Veysel Eroğlu "16 Ağustos 2013 tarihinde Çankırı´ya 61 milyon TL´lik 25 proje sözü verdik. Bu sefer gelirken yine müjdelerle geldim ama bu müjdeler çok büyük müjde, 386,50 milyon TL´lik müjde ile geldim. Bu paralar çok isabetli yerlere gitti, biz de bundan çok memnunuz" dedi.

Orman köylerine sahip çıkıldığını ve destek verildiğini, verilmeye de devam edileceğini söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu,  bu kapsamda Çankırı iline Bal Ormanı kurulması yönünde talimat verdi.
Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Dr. Nurettin Akman, Çankırı´da yapılan açılış ve temel atma törenlerinin ardından Vali Vahdettin Özcan ve Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç´i makamlarında ziyaret etti.
  
-->