AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarÖZKA LASTİK ÇERKEŞ´TE FABRİKA KURUYOR!!! Haberler > ARŞİV


Ülkemizin önde gelen lastik firmalarından İzmit’te faaliyet gösteren ÖZKA Lastik (3) Fabrikasını ÇERKEŞ ilçemize naklediyor...

Ülkemizin önde gelen lastik firmalarından İzmit’te faaliyet gösteren ÖZKA Lastik (3) Fabrikasını ÇERKEŞ ilçemize naklediyor.

 
Bu konu hakkında bilgi veren ÇANKIRI Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN: “ÖZKA’nın Sahibi Şerif KANIK Bey tarafımızdan ÇANKIRI’ya götürülmüş, Sayın Valimiz, Defterdarımız, İl Başkanımız ile birlikte kuracağı fabrikanın ÇANKIRI Merkez’de olması konusu tavsiye edilmiş ve yer gösterilmiştir.

 
Ancak kurulacak fabrikanın ÇANKIRI Merkez’deki arsasının alt yapısı olmadığı için Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi tercih edilmiştir. 600 dönümlük bir yer tahsisi konusunda işlemler başlatılmıştır.

 
Söz konusu fabrika 2’si lastik olmak üzere (3) fabrika halinde faaliyete geçecek olup, ilk planda 850 kişi istihdam sağlayacaktır. Kamyonet, minibüs, traktör, forklift, iş makinesi ve römork lastikleri üretecektir. Ayrıca diğer bir fabrika da plastik çöp poşetleri üretecektir.


Bu fabrikalarla ÇERKEŞ İlçemiz önemli bir sanayi kuruluşuna da ev sahipliği yapacak ve doluluk oranı %75-80’lere yükselecektir.


Şimdiden ilimize hayırlı olması dileklerimle saygılar sunuyorum.”

14.1.2011  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023