AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarİLİMİZDE DSİ´DEN GÖLET ATAĞI !!! Haberler > ARŞİV


ÇANKIRI Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN DSİ tarafından Türkiye Genelinde yapılacak olan “1000 günde 1000 Gölet” Projesi kapsamında ÇANKIRI´mızda yapılan, planlanan ve ön inceleme safhasında olan gölet projeleri hakkında şu bilgileri verdi....

ÇANKIRI Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN DSİ Genel Müdürlüğü’nce önümüzdeki dönemde Türkiye Genelinde yapılacak olan “1000 günde 1000 Gölet” Projesi kapsamında ÇANKIRI İlimizde halihazırda yapılan, planlanan ve ön inceleme safhasında olan gölet projeleri hakkında şu bilgileri vermiştir.


ÇANKIRI’mızda halen; yatırım programında olup, inşaatı biten Merkez_Alanpınar Göletinin yanı sıra inşaatı devam eden Yapraklı_Karacaözü Göleti ihale safhasında ise Şabanözü_Yakalı Göleti ve Sulaması bulunmaktadır. Eldivan_Ekinler Göleti ise proje ihalesi safhasındadır.


Diğer taraftan DSİ Genel Müdürlüğü’nce ülke genelinde yapılması planlanan “1000 günde 1000 Gölet” projesi kapsamında ÇANKIRI’mızda;
Planlama Safhasında Olan Göletler:
- Yapraklı_ Yukarıöz
- Korgun_ Karatekin
- Korgun_ Akçalı-Karatekin
- Korgun_ Demirçevre-Ildızım
- Orta_ Kalfat
- Şabanözü_ Kutluşar
- Korgun_ Yoklaya
- Merkez_ Dereçatı


Ön İnceleme Safhasında Olan Göletler:
- Çerkeş_ Saçak
- Yapraklı_ Sarıkaya
- Orta_ Özlü
- Korgun_ Bugay
- Eldivan_ Seydiköy


Her göletin tahmini maliyeti 5 Milyon TL olup, 15 gölete yaklaşık 75 Milyon TL harcanacaktır. Bu göletler vasıtası ile toplam 4284 hektar alan sulaması gerçekleştirilmiş olacaktır.


Bunların dışında 58 Milyon TL keşif bedelli Kızılırmak Koyunbaba Barajı’nın ilk bölümünün ihalesi yapılmış olup, değerlendirme safhasına gelinmiştir.

 
Bu konuda; başta Çevre ve Orman Bakanımız olmak üzere DSİ Genel Müdürü, 5nci Bölge Müdürü ve İl Müdürümüze ve DSİ Personeline şükranlarımızı sunuyorum.


Bu projelerin gerçekleşmesi hususunun yakinen takipçisi olduğumuzu ifade ederken ilimiz ve halkımıza hayırlar getirmesini diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

11.11.2010  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023