AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarÇANKIRI´MIZIN GELECEĞİNE İLİŞKİN PROJELER!!! Haberler > ARŞİV


Dr. Nurettin AKMAN Uzun yıllardır ANKARA’ya yakın olmanın dezavantajını yaşayan ilimiz; ANKARA-ÇANKIRI yolunun büyük ölçüde tamamlanmasıyla birlikte, bu yakınlığı bir anlamda avantaja dönüştürmenin gayreti içinde olduklarını belirtti.

Uzun yıllardır ANKARA’ya yakın olmanın dezavantajını yaşayan ve büyük bir göç veren ilimiz; ANKARA-ÇANKIRI yolunun büyük ölçüde tamamlanmasıyla birlikte, bu yakınlığı bir anlamda avantaja dönüştürmenin gayreti içinde olduklarını belirten ÇANKIRI Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN; ÇANKIRI’mızın geleceğine ilişkin projeler hakkında şu bilgileri vermiştir.


- Üniversitemizin açılışı ile birlikte öğretim üyesi sayımız hiçbir üniversite de olmadığı kadar kısa zamanda 400’e ulaşmıştır. Bu kadro ile önümüzdeki dönemde hedeflerine ulaşmış bir Karatekin Üniversitesini görmek en büyük arzumuzdur. Üniversite Kampüsü, binalarımızın inşaatı ve alt yapısı için önemli derecede ödenek almış durumdayız. İnşaatlar hızla devam etmektedir. Maddi imkanları müsait iş adamlarımızı Üniversitemize katkı sağlamaya ve Fakülte binalarımızı yapmaya davet ediyoruz.


- Kızılırmak örneğinde olduğu gibi Meslek Yüksekokullarını ilçelerimize taşımış bir üniversitenin Çankırı’mızın tamamını kucaklayacağı aşikardır. Bu anlamda rektörlüğümüzden cesaretli adımlar bekliyoruz.

 
- Gençlik ve Spor’dan Sorumlu Devlet Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı ile yaptığımız görüşmelerde; önümüzdeki yıllarda ANKARA’nın yanı başında Milli Müsabakaların yapılabileceği spor tesislerine kavuşmuş bir Çankırı’yı görmek istediğimizi belirttik. Bu anlamda İl Özel İdare’mize tahsisi yapılan KENBAĞI’ndaki 250 dönümlük araziyi daha da genişletmek suretiyle buraya büyük bir stad, olimpik yüzme havuzu, her spor dalını içeren spor saha ve tesislerinin yapılması konusundaki teklifimiz üzerine Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yetkilileri yerinde incelemelerde bulundular. Planlama faaliyetleri devam etmektedir. Bu hususların yakinen takipçisi olacağız. Bu tesisler Türk Spor Camiasına, üniversitemize ve tüm Çankırı’mıza hizmet vermiş olacaktır. Diğer taraftan halihazır stadımızı da halkımıza açmak suretiyle her an spor yapılabilir, fıskiyeli, havuzların olduğu bir park haline dönüştürmek suretiyle ÇANKIRI’mız rahat bir nefes alacaktır diye düşünüyoruz.

 
- Aslında (3) yıl önce temelini atmak için gayret gösterip, bir takım siyasi mülahazalarla gerçekleştiremediğimiz KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJEMİZİN 280 konutluk ilk etabının ihalesi 30 Kasım 2010 tarihinde TOKİ tarafından yapılacaktır. Temennimiz odur ki; toplam 3400 konutu; okul, yurt ve rekreasyon alanları, parkları ile birlikte önümüzdeki (5) yıl içinde tamamlayıp, ÇANKIRI’mızı modern bir görünüme kavuştururuz ve insanlarımız daha güzel bir yaşama standardına kavuşmuş olur.


- Belediyemizce ihale edilen alışveriş merkezi, garaj binası ve çevresi 2011 yılının ilk aylarında bitirilmiş olacaktır. Kenbağı girişinden Çankırı çıkışına kadar karayollarınca 12 trilyonluk yol rehabilite çalışmalarının yer teslimi yapılmış, önümüzdeki yıl tamamı bitirilmiş olacaktır.

 
- Yine Belediyemiz ve Çevre ve Orman Bakanlığı arasında sürdürülen çalışmalar sonucu ÇANKIRI’mızın alt yapısının AB Kredi desteği almak suretiyle yaptırılması konusunda (ki 50 Trilyonluk bir projedir) son noktaya gelinmiş bulunmaktadır. Temennimiz 2011 yılında projenin başlamış olmasıdır.


- DSİ Genel Müdürlüğü’nce Korgun İlçemizin Köylerine (3) adet Gölet Projesi planlanmış olup, ilimizin içinden geçen çayın önümüzdeki yıldan itibaren bir anlamda suyu tutulmuş olacak, bu göletlerden yeterince su verilecek ve çayın şehir içi geçişi belediyemizce rehabilite edilecektir.


- Adliye Sarayımız 2011 yılında bitirilecek, halihazır Adliye Binamız tarihi özelliği bozulmadan onarımı yapılmak suretiyle Valiliğimizce tahsis edilecektir. İl Emniyet Müdürlüğü binamız ise Adliye Sarayı inşaatının hemen yanına 2011 Nisan’ının da ihalesi yapılacaktır.

 
- Yine ilimizde Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü binası yapılması içinde çalışmalara devam etmektedir.


- Tarım Bakanlığı’mızca 2011 yılında 30’ar bin tonluk 2 Silo ÇANKIRI_Kızılırmak yol ayrımına yapılması hususu programa alınmış bulunmaktadır.

 
Bütün bu projelerin takipçisi olacağız. Daha modern, yaşanabilir bir ÇANKIRI için el ele, gönül gönüle vermeliyiz diyor saygılar sunuyorum.

30.10.2010  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023