AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarÇANKIRI´MIZDA TARİH YAZILIYOR!!! Haberler > ARŞİV


600 MİLYON DOLARLIK TERMİK SANTRALİN TEMELİNİ ATIYORUZ…

ÇANKIRI’mızda Ramazan Ayı itibariyle suyumuzun gelmesi, Adliye Sarayı inşaatımızın başlaması, Makas Fabrikasının temelinin atılması ile birlikte hizmetler ve temel atma kervanına bir yenisi daha ekleniyor. Bu konuda ÇANKIRI Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN’ın açıklaması şöyledir.


“ EVET ÇANKIRI’mız makus talihini yeniyor. 600 Milyon Dolarlık termik santralin temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Taner YILDIZ’ın iştiraki ile 01 Eylül 2010 Çarşamba saat 14:00’de ÇANKIRI Orta İlçemiz Yaylakent Beldemizde atılacaktır.


Kurşunlu İlçemizde 400 Milyon Dolarlık Seramik ve Granit Fabrikasını kurmakta olan YILDIZLAR Holding bünyesindeki SSS Enerji ve Maden A.Ş. tarafından Orta İlçemizde 100 Milyon ton kömür rezervi bulunmuş, kömürün kimyasal özellikleri su %25, Kül %30, kükürt %3.8 ve ortalama alt ısıl değeri 2750 Kcal/kg +-%10 olarak tespit edilmiştir.


Kömür sahasına bağlı olarak 400 MW kurulu gücünde termik santral termik santral projesi geliştirilmiş olup, toplam yatırım tutarı 600 Milyon ABD Dolarıdır. Yatırım süresi 3 yıl, işletme süresi 20 yıl olarak öngörülmüştür. Yatırım döneminde 1500 kişi, işletme döneminde maden işletmeleri dahil toplam 2000 kişi istihdam edilecektir.

 
Santralin kazan ve tribün sözleşmesi imzalanmış, proje ve imalatları sürdürülmektedir. İnşaatı hemen, montajı Haziran 2011’de başlayacaktır.


ÇANKIRI Tarihinin bu en büyük yatırımının ilimize, ülkemize, hayırlar, insanlarımıza refah getirmesini diliyor, Yıldızlar Holding’in sahibi Sn. Sebahattin YILDIZ ve ekibine teşekkür ediyor, tüm halkımızı temel atma törenine bekliyor, saygılar sunuyorum."

25.8.2010  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023