AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarMAKAS FABRİKASININ TEMELİ ATILIYOR !!! Haberler > ARŞİV


2 yıldır ÇANKIRI´MIZIN gündeminde bulunan Makas Fabrikası´nın temeli 22 Ağustos 2010 Pazar günü atılacak.

2 yıldır ÇANKIRI’MIZIN gündeminde bulunan Makas Fabrikası’nın temeli 22 Ağustos 2010 Pazar günü Ulaştırma Bakanı Sn. Binali YILDIRIM, Milletvekilleri, TCDD Gn. Md. ve diğer ilgililerin katılımı ile gerçekleştirilecektir.


Uzun müddettir üzerinde çalışılan ve daha önce ortaklık imza töreni ile mutlu sona ulaşılan Makas Fabrikası halihazır Makas Fabrikası’nın yanındaki 22 dönümlük arazi üzerine inşa edilecektir.


Makas konusunda dünyanın ilk firması olarak gösterilen Avusturya Vaestelpine Firmasının %51, Kardemir’in %34, TCDD’nin %15 olarak ortak olduğu Çankırı Makas Fabrikası (2) yıl içinde bitirilecek ve 10 Milyon Euro’ya mal olacaktır. Fabrikada ilk yıllarda 140-150 istihdam sağlanacak, bu sayı daha sonraki yıllarda artacaktır. Fabrikadan yılda 150 milyon $’lık ihracat yapılacaktır.


Makas Fabrikasında en son teknolojiler kullanılarak en iyi kalitede makas üretilecek, Devlet Demiryollarının makas ihtiyacının yanı sıra dost ve kardeş ülkelerin ihtiyacı da karşılanacaktır. Çankırı’mız demiryolu sanayi bölgesi olma noktasında önemli bir yere gelmiş olacaktır.


Bu güzel teşebbüsün ortaklara, Çankırı’mıza ve ülkemize hayırlı olması dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

17.8.2010  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023