AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarMAKAS FABRİKASI´NDA MUTLU SON_İMZA TÖRENİ Haberler > ARŞİV


2 yıldır Çankırı gündeminde bulunan Makas Fabrikası ile ilgili mutlu sona imza töreni ile bugün ulaşıldı. Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu....

“Uzun müddettir üzerinde çalıştığımız ve takip etiğimiz Çankırı Makas Fabrikası ile ilgili mutlu sona zorlu bir süreçten sonra bugün ulaşıldı. TCDD, Avusturya Vaestelpine Firması ve Kardemir ortaklığı ile yapımı gerçekleştirilecek olan fabrikanın imza öreni bugün saat 10:30’da TCDD Genel Müdürlüğü binasında gerçekleştirildi. Törene Ulaştırma Bakanı Sn. Binali YILDIRM, Çankırı Valisi Sn. Şemsettin UZUN, Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN, Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, Karabük Valisi, Milletvekilleri, Belediye Başkanı, TCDD ve Kardemir Genel Müdürleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Vaestelpine Firması Genel Müdürü ve yetkilileri ile kalabalık bir grup katıldı.


Söz konusu fabrikanın temel atma töreni önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecektir. Fabrika hali hazır makas fabrikasının yanındaki 22 dönüm arazi üzerine inşa edilecektir.


Makas konusunda dünyanın ilk firması olarak gösterilen Avusturya Vaestelpine Firmasının %51, Kardemir’in %34, TCDD’nin %15 olarak ortak olduğu Çankırı Makas Fabrikası (2) yıl içinde bitirilecek ve 10 Milyon Euro’ya mal olacaktır. Fabrikada ilk yıllarda 140-150 istihdam sağlanacak, bu sayı daha sonraki yıllarda artacaktır. Fabrikadan yılda 150 milyon $’lık ihracat yapılacaktır.


Makas Fabrikasında en son teknolojiler kullanılarak en iyi kalitede makas üretilecek, Devlet Demiryollarının makas ihtiyacının yanı sıra dost ve kardeş ülkelerin ihtiyacı da karşılanacaktır. Çankırı’mız demiryolu sanayi bölgesi olma noktasında önemli bir yere gelmiş olacaktır.


Bu güzel teşebbüsün ortaklara, Çankırı’mıza ve ülkemize hayırlı olması dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

4.5.2010  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023