AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarÇANKIRI-ANKARA KARAYOLU START ALDI. !!! Haberler > ARŞİV


Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN’ın “bir an evvel bitirilmesi haysiyetimiz haline geldi” dediği ÇANKIRI-ANKARA Devlet karayolunun Kalecik-Akyurt arası 26 km.lik bölümünün yapımı bugün yapılan törenle start aldı.

Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN’ın “bir an evvel bitirilmesi haysiyetimiz haline geldi” dediği ÇANKIRI-ANKARA Devlet karayolunun Kalecik-Akyurt arası 26 km.lik bölümünün yapımı bugün yapılan törenle start aldı. Törene Çankırı Milletvekilleri Dr. Nurettin AKMAN, Suat KINIKLIOĞLU, Ankara Valisi Kemal ÖNAL, Çankırı Valisi Şemsettin UZUN, TBMM Genel Sekreteri Ali Osman KOCA, Karayolları 4. Bölge Md. Vacip MERT, Çankırı İl Başkanı Mustafa SELCİ, Akyurt ve Kalecik Kaymakamları, Akyurt ve Kalecik İlçe Başkanları, karayolları yetkilileri ile kalabalık bir topluluk iştirak ettiler.


Törende Karayolları 4. Bölge Md. Vacip MERT inşaat ile ilgili teknik bilgiler verdikten sonra Çankırı ve Ankara Valileri ile Milletvekillerimizin konuşmalarının ardından yol çalışmasına start verilmiş oldu.


Karayolları 4ncü Bölge Müdürlüğü tarafından daha önce ihalesi yapılıp, %75 kırımla alınan bu güzergah bitirilememiş, Geçtiğimiz aylarda yeniden ihalesi yapılarak İrfan İnşaat’a verilmiştir. Bu güzergahta 1.000.000 metrekare toprak hareketi, 400.000 ton üst yapı işleri kullanılacak, 2 gidiş, 2 geliş bölünmüş şekilde toplam 22 metre platform genişliğinde inşa edilecek olan Devlet yolu 29 Temmuz 2009 tarihi itibariyle hizmete girmiş olacaktır. Yıl sonundan önce ÇANKIRI-ANKARA yolunun tamamının bitirilmesi hedeflenmektedir.

 


16.3.2009  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023