AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarDR. AKMAN G.KORE MECLİS BAŞKANI ONURUNA YEMEK VERDİ !!! Haberler > ARŞİV


Çankırı Milletvekili Türkiye-G.Kore Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Dr. Nurettin AKMAN, Güney Kore Cumhuriyeti Ulusal Meclisi Başkan Sn. Kim HYONG-O onuruna öğle yemeği verdi....

Çankırı Milletvekili Türkiye-G.Kore Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Dr. Nurettin AKMAN, TBMM Başkan Köksal TOPTAN’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelen Güney Kore Cumhuriyeti Ulusal Meclisi Başkan Sn. Kim HYONG-O ve beraberindeki Parlamento heyeti onuruna Estergon Kalesi Osmanlı Restaurant’ta öğle yemeği verdi.


Pazar Akşamı Esenboğa Havalimanı Büyük Şeref Salonu’nda Dr. AKMAN tarafından karşılanan HYONG-O Pazartesi günü Anıtkabir ziyaretinden sonra TBMM Başkan Köksal TOPTAN tarafndan kabul edildi. Ardından Dr. AKMAN’ın da iştirak ettiği heyetler arası görüşmeye geçildi ve iki ülke arasındaki askeri ve kültürel ilişkiler hakkında görüşmeler yapıldı.


Estergon Kalesi’nde G. Kore Meclis Başkanı onuruna verilen yemeğe, G. Kore’den kalabalk bir heyet iştirak ederken, Türk heyeti olarak G. Kore Dostluk Grubu Başkanı Dr. Nurettin AKMAN, Dostluk Grubu Milletvekili üyelerimiz, G. Kore Büyükelçisi, Askeri Ataşe, DİB Büyükelçisi, Keçiören Belediye Başkanı iştirak ettiler.


Yemek öncesi bir konuşma yapan Dr. AKMAN; G. Kore’yi Türkiye’ye çok yakın bir dost ülke olarak gördüklerini, iki ülke arasındaki ilişkilerin 1950’li yıllara dayandığını, o yıllarda yapılan Kore Savaşına katılan Türk Birlikleri’nin destan denebilecek kahramanlık örnekleri vererek G. Kore halknın yanında olduğunu söyledi. Aynı zamanda 1999 yılında Marmara depreminde Türkiye´ye en çok yardım eden ülkelerin başında G. Kore’nin geldiğini söyleyen Dr. AKMAN, Güney Kore´nin, Türkiye´nin BM Geçici Güvenlik Konseyi üyeliğine de destek verdiğini hatrlattı.


Yemek sonrası günün anısına Sn. HYONG-O’ya bir hediye takdim eden Dr. AKMAN, Estergon Kalesinden heyeti uğurladı.

 

 

 

27.1.2009  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023