AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarDR. NURETTİN AKMAN TEMAD 12. OLAĞAN KONGRESİNDE !!! Haberler > ARŞİV


Çankırı Üniversitesi açılışına müteakip Çankırı’dan Ankara’ya gelen Dr. Nurettin AKMAN Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)’nin 12. Olağan Kongresine iştirak etti.

Bugün 10:30’da Çankırı Üniversitesi açılışına müteakip Çankırı’dan Ankara’ya gelen Dr. Nurettin AKMAN saat 14:00´de Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)’nin 12. Olağan Kongresine iştirak etti. Kongrede Emekli Astsubaylara hitaben bir konuşma yapan Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN şu hususlara yer verdi.

 
“Değerli meslektaşlarım; ben sizin aranızdan gelen birisiyim. Bugün sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimizde geçmişte yapmış olduğum 25 yıllık hizmetten onur duyuyorum. Milletvekili seçildikten sonra beni ilk ziyaret eden meslektaşlarım olmuştur. Bugün sizlerin problemlerine sahip çıkmak benim açımdan en ulvi görevdir.


Özlük haklarınızın iyileştirilmesi noktasında 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nda değişiklik yapılarak en az lise veya dengi okul mezunu astsubaylarımızın 2 yıllık yüksek okul mezunu kabul edilerek haklarında emeklilik intibaklarının EK 8-A cetvele göre yapılması ve EK 8-A Cetvele 1/4 Karşılığı 1500 gösterge eklenmesi hususundaki kanun teklifim Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığımızca incelenmektedir.” Dedi.


İncelemeler sonucu TBMM Genel Kurulu’na gelecek olan bu teklifle ilgi olarak Sn. Başbakanımızın, Genelkurmay Başkanımızın ve Milli Savunma Bakanımızın da yakinen ilgilendiğini belirten Dr. AKMAN “ 2 ay önce Sn. Başbakanımız ile TEMAD heyetini Başbakanlıkta buluşturmak suretiyle arkadaşlarımız problemlerini ve isteklerini bizzat Sn. Başbakanımıza ifade ettiler.” Dedi.

 
Birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bu problemlerin üstesinden gelineceğine olan inancını da emekli astsubaylarımızla paylaşan Dr. AKMAN olağan kongrenin hayırlara vesile olması dileklerini ifade ederek konuşmasını tamamladı.

21.11.2008  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023