AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarÇANKIRI’YA 2,5 TRİLYON ÖDENEK !!! Haberler > ARŞİV


Son bir hafta içerisinde ÇANKIRI’mıza 2,5 Trilyon ödenek aktarıldığını ifade eden ÇANKIRI Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN “bu hizmetler memnuniyet verici,
Son bir hafta içerisinde ÇANKIRI’mıza 2,5 Trilyon ödenek aktarıldığını ifade eden ÇANKIRI Milletvekili Dr. Nurettin AKMAN “bu hizmetler memnuniyet verici, 5 yılda aktarılan ödeneklerin toplamını biz sadece 2008 yılı için aldık. Onarım gerektiren okullarımız bir an evvel hizmet vermeye başlayacak” dedi.
ÇANKIRI Merkez ve ilçelerinde depremden zarar gören okullarımızın iyileştirilmesi ve onarımlarının yapılması amacıyla Milli Eğitim Bakanı ile yaptığı görüşme neticesinde ödeneğin kısa bir zamanda Çankırı’ya çıktığını söyleyen Dr. AKMAN “2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca 500 Milyar ödenek gönderilmişti. Bunun yeterli olmadığı düşüncesiyle Milli Eğitim Bakanımızla yapılan görüşme sonucu 2 Milyon YTL’lik ilave bir ödeneğin ÇANKIRI’ya aktarılması sağlanmıştır.” Dedi.
Buna ilave olarak yine Milli Eğitim Bakanlığımızca kapalı spor salonu olmayan
Atkaracalar ilçemize spor salonu yapımı için 150 Milyarlık ödenek, Ilgaz Öğretmenevinin tamir ve tadilatı içinde 100 Milyarlık ödeneğin Çankırı Valiliğimize, Belediyemizin şehir içi girişlerinin yapımına destek olarak da Bayındırlık Bakanlığımızca Afet fonu kapsamında 250 Milyar ödeneğin gönderildiğini söyledi.
Diğer taraftan Çankırı Devlet Hastanemizin geçici kabulünü yapmak için Sağlık Bakanlığı teknik elemanlarının gelecek hafta başında hastanemizde olacaklarını ve gerekli işlemleri tamamlayarak en kısa zamanda hizmet vermeye başlayacağını söyleyen Dr. AKMAN “Her şey ÇANKIRI İçin yola çıktık, hizmetlerin Çankırı’mıza hayırlı olmasını diliyor ve her zaman halkımızın emrinde olduğumuzu belirtmek istiyorum” dedi.
4.11.2008  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023