AK Parti Tüzüğü AK İcraatlarAK PARTİ İKTİDARININ (1) YILINI DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI İL MERKEZİMİZDE VE İLÇELERİMİZDE YAPILDI. Haberler > ARŞİV


22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde ÇANKIRI Genelinde %60.7 oy alarak halkımızın teveccühünü kazanan ve hizmet sancağını devralan
22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde ÇANKIRI Genelinde %60.7 oy alarak halkımızın teveccühünü kazanan ve hizmet sancağını devralan “Her şey ÇANKIRI İçin” sloganı ile yola çıkan AK PARTİ Milletvekillerimiz (1) yıllık çalışmayı ziyaretlerle ve köy muhtarları ile yaptıkları toplantılarda değerlendirdiler.
Çankırı Milletvekilimiz Dr. Nurettin AKMAN tarafından 04-25 Temmuz 2008 tarihleri arasında ÇANKIRI İl Merkezi ve 11 İlçemizin tamamında gerçekleştirilen söz konusu toplantılara İl Başkanı ve İl Yönetimi, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri de iştirak ettiler. Ayrıca İl Özel İdare Genel Sekreteri ve İl Tarım Müdürü’de muhtarlarla yapılan değerlendirme toplantılarında hazır bulundular.
Sabah 09:30’da esnaf ve işyerlerini ziyaretle başlayan çalışma programı saat 13:00’e kadar sürmüş, muhtarlarla ve sivil toplum örgütü başkanları ile yapılan toplantıda ÇANKIRI genelinde yapılan hizmetler Dr. AKMAN tarafından izah edilmiş, köylerimizin içme suyu, yol, elektrik, kanalizasyon, sulama suyu gibi ihtiyaçları tek tek değerlendirilmiştir.
Geçen (1) yıllık zaman diliminde ÇANKIRI’mızın tespit edilen sorunlarının çözümü konusunda gayret sarf edildiğini toplantılarda dile getiren Dr. AKMAN Güldürcek Barajı’ndan şehir merkezine gelecek olan su için 20 Trilyon ödenek ayrıldığını, boru döşeme ile arıtma tesisi inşaatının hızla devam ettiğini, ÇANKIRI-ANKARA Devlet Karayolunun 4 kısım halinde çalışmaların sürdürüldüğünü bu yıl sonuna kadar bitirileceğini, teşvik kapsamında ilimize yatırımların devam ettiğini belirterek bilhassa KÖYDES ve BELDES Projeleri ile köylerimizin yol, su, elektrik, kanalizasyon gibi acil ihtiyaçlarının büyük çapta bitirildiğini ifade etti.
Kuraklık sebebiyle Çankırı_Merkez, Kızılırmak, Eldivan ve Şabanözü ilçelerimizin Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile kuraklık kapsamına alındığını ve çiftçilerimizin mağdur edilmeyeceğini ifade eden Milletvekilimiz sorunlarımızı tek tek tespit ederek ilgili Bakanlıklar nezdinde teşebbüse geçeceklerini ifade etmişlerdir.
Çalışma Programı esnasında ilçe ve köylerimizdeki festival ve şenliklere de katılan Dr. AKMAN “Festivallerimizin artık geleneksel hale geldiğini, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirdiğini, gurbetteki vatandaşlarımızın yılda bir defa da olsa bir araya gelmeye vesile olduğunu” söyledi.
Toplantı ve ziyaretleri Meclisin tatile girmesi ile birlikte önümüzdeki günlerde de devam edecektir.
4.11.2008  


2007 Genel Seçim Sonuçları
2007 Çankırı Genel Seçim Sonuçları

Henüz bir duyurumuz yok Çankırıdaki ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz ?

  Olumlu
  Olumsuz
  Fikrim yok


Diğer Anketler  Tüm Hakları Saklıdır © 2023